STILI DUA LIPËS QË PO ÇMEND BOTËN

793
0
SHPËRNDAJE

Stili i saj është jashtëzakonisht fashion dhe transformist

Emri i saj në gjuhën shqipe do të thotë “Unë dua”, kjo tregon shumë për karakterin shpërthyes dhe të apasionuar të yllit, që aktualisht ndodhet në tur me diskun e saj më të fundit “New Rules”, shkruan revista italiane “Grazia”.

Stili i Dua Lipa është jashtëzakonisht fashion dhe transformist. Këngëtarja kalon në fakt nga pamje, komplet pa grim, deri në make up skenografikë. Ndërsa, i mban shpesh herë flokët e lëshuar, por nuk heq dorë nga kapja e flokëve topuz në raste të veçanta.

Zbulojmë disa nga pamjet më të bukura të Dua Lipa të fokusura tek grimi dhe flokët e këngëtares.

Thjesht dhe bukur

Buzë nudë super voluminoze, qerpikë të kthyer dhe cepi i syrit me pluhura shkëlqyes.

Vajza me shkëlqim

Disa kohë më parë Dua Lipa lançoi në bashkëpunim me Mac Cosmetics – një buzëkuq transparent me efekt super voluminoz.

Flokë me vijë në mes dhe me onde

Një pamje natyrale për Dua Lipa që zgjedh buzët nudë për grimin dhe i lë flokët lëshuar me onde natyrale dhe me vijë në mes.

Kapje flokësh vintage

Me topuz dhe vijë në mes dhe me efekt të lëmuar. Fokusi i grimit janë padyshim qerpikët e gjatë me nje impakt të lartë.

Bukuri natyrale

Make up nudë, flokë të gjatë dhe të drejtë me vijë në mes. Fytyra është e ndritshme.

Blu elektrike

Grimi i syve me ngjyrën blu elektrike është rrëzëllitës për Dua Lipan. Ky grim është krijuar nga make up artistja Francesca Angelina Brazzo.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU