FOTOGRAFIA E CILA PËRSHKRUAN MË SË MIRI NDESHJEN LIVERPOOL- UNITED

923
0
SHPËRNDAJE

Ndeshja kishte përfunduar me rezultat 0-0

Derbi anglez mes Liverpoolit dhe Manchester United i cili u zhvilluar të shtunën përfundoi me rezultatin që më së paku e dëshirojnë tifozët e futbollit 0-0.

Ndeshja e cila u dominua nga Liverpoolit qysh nga minuta e parë përfundoi vetëm me një barazim pasi që Mourinho kishte parkuar “autobusin” në mbrojtjen e tij.

Nga shumë analistë taktikat defanzive të Mourinhos u kritikuan tej mase, shkruan rtv21.tv

Edhe trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp foli për këto taktika të Mourinhos, ku tha se Liverpooli kurr nuk do të fitone titullin po të luante me sistem defanziv si United.

E në rrjetet social po qarkollon një fotografi e cila përshkruan ndeshjen ku të gjithë lojtarët e United  gjenden përmbi gjysmë fushën e tyre duke u mbrojtur./21Media

Fotografia e Liverpool FC Shqip

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU