EKIPI I JAVËS NË PREMIER LIGË

847
0
SHPËRNDAJE

Dominohet nga lojtarët e Cityt

4 lojtarë të Manchestër Cityt janë bërë pjesë e ekipit të javës në Premier Ligë.

City mposhti me rezultat 7-2 Stok Cityn dhe paraqitja brilliante e lojtarëve të Guardiolës ka bërë që 4 futbollistë të jenë në ekipin e javës.

2 mbrojtësit e Liverpoolit, Joel Matip dhe Joe Gomez po ashtu janë pjesë e ekipt të javës pas paraqitjes së mirë kundër United.

Ekipi i javës
David De Gea (Manchester United), Joe Gomez (Liverpool), Joel Matip (Liverpool), Davinson Sanchez (Tottenham), Martin Olson(Swansea City), Raheem Sterling (Manchester City), Ferdandinho (Manchester City), Kevin De Bruyne (Manchester City), Wilfried Zaha (Crystal Palace), Tommy Abraham( Swansea City), Gabriel Jesus (Manchester City)./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU