TË PAKTËN 13 VIKTIMA NË REBELIMIN NË NJË BURG NË MEKSIKË

564
0
SHPËRNDAJE

Të paktën 13 të burgosur janë vrarë në një përleshje të dy bandave dhe rebelimi në një burg në shtetin verior meksikan Nuevo Leon.

Një përfaqësues i policisë deklaroi se negociatat disaorëshe midis autoriteteve dhe të burgosurve kanë dështuar dhe policia nuk ka arritur të qetësojë rebelimin pas përleshjes së dy bandave. Atëherë autoritetet kanë sjellë vendim që të shfrytëzojnë armë zjarri që t’i mbrojnë jetët e gardianëve dhe të burgosurve.

Ende nuk dihet se sa të burgosur janë vrarë në rrahjen dhe se sa nga forcat e sigurisë, njoftojnë burime nga policia

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU