ERDOGAN SOT SHKON NË SERBI

ERDOGAN SOT SHKON NË SERBI

663
0
SHPËRNDAJE

Sipas ambasadorit turk kjo do të jetë vizitë historike

Me ftesë të kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Serbi sot arrin presidenti turk Recep Tayyp Erdogan.

Kjo është vizita e dytë e presidentit turk në Serbi. Ajo e mëhershmja ndodhi në vitin 2010, kur ishte kryeministër.

Në një deklaratë për Danas, ambasadori turk Tanju Bilgiç theksoi se kjo është një vizitë historike dhe e rëndësishme.

Zyrtarët serbë presin që ekonomia të jetë tema kryesore e takimit, raportojnë mediet serbe.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU