TURQIA DO T’I MBËSHTESË KRYENGRITËSIT E ARMATËS SË LIRË SIRIANE

471
0
SHPËRNDAJE

Vendimi i Turqisë për t’i mbështetur kryengritësit e Armatës së lirë siriane në operacionin ushtarak në provincën Idlib, është me qëllim që të ndërpriten përplasjet dhe të ndihmohet në gjetjen e zgjidhjes politike. Këtë e deklaroi ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çaushogllu.

Sipas tij, se cila do të jetë ndihma për kryengritësit sirianë do të përcaktohet pas konsultimeve midis armatës dhe shërbimeve për zbulim, njofton Si-En-En Turk.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU