STANÇIQI I RRETHUAR ME SHIRITA TË POLICISË

1464
0
SHPËRNDAJE

Banorët shfrytëzojnë rrugët alternative nëpër male

Kur të gjithë pritnin hapjen e pikës kufitare në Stanqiq-Bellanoc të Gjilanit, në rrugë vendosen pengesa nga policia e tash as këmbë as me automjete nuk mund të kalohet. Mbi 500 familje nga ky fshat jetojnë ne rrethinën e Kumanovës dhe tash nuk mund ti punojnë pronat e tyre. Policia arsyetohet se pengesat janë vendos deri në rregullimin e infrastrukturës për pikë doganore./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU