WADE TRANSFERI I VITIT NE NBA

637
0
SHPËRNDAJE

Cleveland Cavaliers e ka bërë transferin e vitit në NBA

Dwayne Wade u largua nga një kontratë 23.8 milionë dollarëshe tek Chicago Bulls për tu transferuar tek Cleveland për vetëm 2.3 milionë dollarë në vit.

“Kam përmbushur shumë ëndrra në NBA. Tani është momenti më i duhur për të ndërruar ambient dhe Cleveland është skuadra më e përshtatshme. Cleveland ka besuar në talentin tim dhe unë do të sjellë në rezultate besimin e tyre.” ka deklaruar Wade duke iu adresuar transferimit të ri, shkruan rtv21.tv.

Sezonin e fundit Wade ka arritur një mesatare prej 18.3 pikë për ndeshje, duke dëshmuar që ende di të shënojë kosha, e kohën për ta bërë këtë ia ka premtuar edhe Cavaliers.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU