VIVE KIELCE ARRITI TA MPOSHTË THW KIELIN

914
0
SHPËRNDAJE

Polakët treguan forcat përballë gjermanëve

Ndeshja e sontme ndërmjet Vive Kielces dhe THW Kielit, që u zhvillua në kuadër të ligës më elitare të Hendbollit evropian, Ligës së Kampionëve përfundoi me fitoren e Vive Kielces, shkruan rtv21.tv

Polakët ashtu si në pjesën e parë të ndeshjes që e fituan me rezultat 18-11, me të njëjtin intensitet vazhduan edhe në pjesën e dytë të takimit, me ç’rast arritën të fitojnë edhe pjesën e dytë me rezultat  32- 21.

Vive Kielce është kampion i pesë viteve të fundit në Poloni, ndërsa THW Kiel është klubi më i trofeshëm në ligën e hendbollit gjerman.

Ndërkohë, në ndeshjen e parë të ditës së sotme, që u zhvillua ndërmjet Alborg Handbold dhe RK Celjes, triumfoi Handbold me rezultat 32-30.

Ndeshjet u transmetuan në RTV21 Plus./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU