PËRFUNDON PJESA E PARË, VARDARI NË EPËRSI

961
0
SHPËRNDAJE

Përfundon pjesa e parë në ballafaqimin e Ligës së Kampionëve në Hendboll

Pas 30 minutave të para, Vardari është në epërsi ndaj Nantes-it me rezultat 14 – 10.

RK Vardari nga Maqedonia që janë kampionë në fuqi të Ligës së Kampionëve po kërkojnë fitoren kundër klubit francez HBC Nantes në kuadër të fazës së grupeve shkruan rtv21.tv.

Nga ora 20 kemi ndeshjen e dytë për sonte, ku do të përballen RK Zagreb dhe Mol-Pick Szeged. Ndeshja do të zhvillohet në Arena Zagreb në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve për Hendboll. Zagrebi është kampion i ligës kroate ndërsa Pick Szeged është nën kampion i ligës hungareze./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU