GJYKATA E HAGËS BLLOKON “THE PIRATE BAY”

942
0
SHPËRNDAJE

Web faqja “The Pirate Bay” është bllokuar në Holandë, pasi që gjykata e Hagës urdhëroi operatorët e internetit Ziggo dhe Xs4all të ndalojnë qasjen në këtë faqe për dhjetë ditë. Bllokada do të zgjasë derisa gjykata supreme në Hagë të mos sjellë vendimin final për ndalimin e kësaj faqeje. Vendimi vjen pas luftës kundër piraterisë në Holandë që nga viti 2014.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU