VDES AKTORI I FILMAVE “THE GODFATHER”

944
0
SHPËRNDAJE

Aktori Dean Stanton ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare

Ky i fundi u bë i famshëm më shumë në saje të roleve në filmat si “The Goodfather”, “Alien”, dhe “Cool Hand Luke”.

Dean ka vdekur në orët e vona të ditës së djeshme në spitalin Cedars Sinai në Los Angeles.

Aktori ka lindur në vitin 1926 në West Irvine nga një baba, fermerë i duhanit dhe nënës që ishte shtëpiake.

Stanton gjithashtu ishte edhe muzikant e këngëtar./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU