HIGUAIN I SHPËTON DËNIMIT NGA UEFA

622
0
SHPËRNDAJE

Sulmuesi argjentinas u ka drejtuar gishtin e mesëm tifozëve të Barcelonës

UEFA tregohet zemërgjerë me Gonzalo Higuain, pas gjestit të tij të pahijshëm drejtuar tifozëve të Barcelonës, ku ai u drejtoi gishtin e mesëm, pas vërshëllimave që mori teksa lëshonte fushën.

Vendimi për të mos hapur procedurë disiplinore për ndeshjen mes Barcelonës dhe Juventusit nga UEFA, tregon se Higuain shpëton pa u dënuar përkundër gjestit të tij.

Juventusi pësoi humbje të thellë prej 0:3 nga Barcelona në Camp Nou.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU