KRYEPARLAMENTARI XHAFERRI EDHE SOT E FILLON SEANCËN ME PAUZË TË OBLIGUESHME

537
0
SHPËRNDAJE

Seanca e kuvendit të Republikës së Maqedonisë edhe sot filloi me ngatërresa, vetëm 5 minuta pas fillimit deputetet e opozitës kërkuan pauzë prej 1 ore, një gjë të këtill e kundërshtoi kryeparlamentari mirpo Bllagica Laskova nga radhët e VMRO-DPMNE-së tha se Xhaferri po shkel rregulloren dhe u ndal në foltore derisa u aprovua kërkesa e tyre për pauzë.E gjithë kjo vjen si pasojë e Projekt Ligjit për përdorimin e gjuhëve i cili kundërshtohet fuqishëm nga opozita maqedonase.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU