KUVENDI VAZHDON DISKUTIMIN PËR LIGJIN E GJUHËVE

608
0
SHPËRNDAJE

Kuvendi i Maqedonisë edhe sot do të diskutojë për ligjin e gjuhëve i cili ligj është në rend dite në këtë seancë. Diskutimi i sotëm për ligjin e gjuhëve i paraprinë ngjarjeve të djeshme ndërmjet deputetëve të opozitës dhe kryeparlamentarit. Kundërshtimet ndaj ligjit të gjuhëve vijnë për shkak se i njëjti morri aprovim nga Komisioni Europian, i cili mundëson miratim të tij me procedurë të përshpejtuar dhe pa debat të gjerë publik.Për këtë, opozita vlerëson se i njëjti është antikushtetues.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU