VDES NGA GODITJA ELEKTRIKE PUNËTORI NGA STRUGA

816
0
SHPËRNDAJE

Një punëtor ndërtimor ka ndërruar jetë nga goditja elektrike, dyzet e katërvjeçari G.M. së bashku me vëllain e tij A.M. dhe me M.P., të gjithë të punësuar në “AMG Dizajn 2013″, kanë vendosur ullukë në një shtëpi në Strugë, me ç’rast me ulluk ka prekur në telin elektrik nga linja transmetuese e cila ka kaluar në lartësi prej rreth 2,5 metra në tarraca ku ndodhej, ka marrë goditje elektrike dhe ka rënë.Nga ana e ekipit të Ndihmës së shpejtë mjekësore i është dhënë ndihmë mjekësore, pas ç’farë është transferuar në spitalin në Strugë, ku është konstatuar vdekja.Me urdhër të prokurorit publik trupi i pajetë i të vdekurit i është dorëzuar familjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU