NDËRRON JETË GAZETARJA E NJOHUR SHQIPTARE

920
0
SHPËRNDAJE

Është ndarë nga jeta gazetarja e njohur korçare Irena Vreto, e cila vuante nga një sëmundje e rëndë

Kolegia dhe mikja e saj Albana Cakshiri, në një postim në rrjetet sociale njofton se ceremonia mortore do të mbahet nesër, ora 11.00 tek Kisha e Shën Sotirit (tek Parku “Rinia”, Tiranë).

Ajo tha se është mirënjohëse për njerëzit që e ndihmuan Irenën.

Ceremonia mortore nesër ora 11.00 tek Kisha e Shën Sotirit(tek Parku “Rinia”).

“Te nderuar miq dhe dashamires,

Sot ka nderruar jete shkrimtarja dhe gazetarja e njohur Irena Vreto. Semundja e rende per 4 vite te gjata dhe te tmerrshme triumfoi, megjithe luften e forte te Irenes. Nuk doja te shkruaja nje lajm te tille, per nje zonje qe miresine e kishte lajtmotivin e jetes se saj. Per nje intelektuale dhe artiste te rralle si ajo. Natyrisht dua te jem mirenjohese per njerezit qe e ndihmuan Irenen ne keto vite te veshtira.

Irena qofsh e parajses!

Ceremonia mortore neser ora 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit(tek Parku “Rinia”.

Le ta percjellim se bashku Irenen tone!” ka shkruar ajo./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU