RENAULT MEGANE RS I RI, TEKNOLOGJI E RE ME SHUMË KUAJ FUQI

762
0
SHPËRNDAJE

Lajmi më i rëndësishëm është se vetura ka një motor të fuqishëm turbo-benzinë

Renault në gjysmën e parë të këtij viti ka zbuluar detajet e gjeneratës së re Megane RS, për të kulmuar në premierën zyrtare në sallonin e veturave të Frankfurtit.

Për fillim, lajmi më i rëndësishëm është se vetura ka një motor të fuqishëm turbo-benzinë dhe blerësit mund të zgjedhin midis dy llojeve të pajisjeve.

Vetura posedon motor me katër cilindra 1.8 litra turbo benzinë, i cili ka zëvendësuar njësinë 2.0 litra turbo te modeli i kaluar Megane RS.

Motori i ri është identik me atë që përdoret te modeli sportiv Renault Alpine A110 dhe prodhon 280 kuaj fuqi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU