LIGA E KAMPIONËVE KTHEHET ME SFIDAT E PARA TË FAZËS SË GRUPEVE, SPIKAT PËRBALLJA BARÇA-JUVE

654
0
SHPËRNDAJE

Liga e kampionëve kthehet sonte dhe nesër me sfidat e para të fazës së grupeve

Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike, pasi që të dy skuadrat synojnë që të kalojnë gjithë rrugën e këtyre garave.

Edhe në takimet tjera të sontme priten ndeshje interesante, sikurse edhe në ndeshjet së mërkurës.

Kampionët në fuqi të Evropës, Real Madridi sezonin e ri në Ligën e Kampionëve e nisi në ‘Bernabeu’, ku do takohet me APOEL Nicosia.

Sonte takohen:

Grupi A

20:45, Benfica-CSKA Moscow

20:45,Manchester United-Basel

Grupi B

20:45,Bayern Munich-Anderlecht

20:45,Celtic-Paris Saint Germain

Grupi C

20:45,Chelsea-Qarabag FK

20:45,Roma-Atletico Madrid

Grupi D

20:45,Barcelona-Juventus

20:45, Olympiacos-Sporting CP

Të mërkurën takohen:

Grupi E

20:45,Liverpool-Sevilla

20:45,Maribor-Spartak Moscoë

Grupi F

20:45,Feyenoord-Manchester City

20:45,Shakhtar Donetsk-SSC Napoli

Grupi G

20:45,FC Porto-Besiktas

20:45,RasenBallsport Leipzig-Monaco

Grupi H

20:45,Real Madrid-APOEL Nicosia

20:45,Tottenham Hotspur-Borussia Dortmund

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU