URAGANI HOZE PO TËRHIQET NGA ISHUJT E SHKATËRRUAR LIVARD

1038
0
SHPËRNDAJE

Uragani Hoze po tërhiqet nga ishujt Livard dhe pritet që sot dhe nesër të dobësohet. Hoze lëvizte me shpejtësi të erës prej 135 kilometra në orë.

Sipas Entit meteorologjik franceze, Sen Martin dhe Sen Bartis janë rrënuar pasi përmes territorit të tyre kaloi uragani Irma, ndërsa pastaj uragani Hoze.

Hoze kaloi në rreth 135 kilometra në veri të Sen Bartisit dhe 125 kilometra nga Sen Martini, 95 për qind e territoreve të tyre tanimë paraprakisht u shkatërruan nga uragani Irma.

Ishujt Livard ndodhen në pjesën veriore të Mali Antili, grup i ishujve midis Detiti të Karaibeve dhe Oqeanit Atlantik.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU