US OPEN, STEPHENS FITON TITULLIN E KAMPIONES

667
0
SHPËRNDAJE

Sloane Stephens e ka mposhtur në finale Madison Keys, për të fituar titullin e parë të US Open në karrierën e saj

Pas fitimit të këtij titulli, 24 vjeçarja e cila tashmë vonë është rikthyer nga lëndimi që pësoi në Wimbledon, vitin e kaluar, do të hyjë në ‘Top 20’, në ranglistën e WTA-së.

“Kisha një operacion në janar, dhe nëse atëherë, dikush do më thoshte se do ta fitoja US Open-in këtë vit, do thoja se është e pamundur”, është shprehur Stephens.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU