PAMJE NGA STADIUMI I RI I ATLETICO MADRIDIT

1421
0
SHPËRNDAJE

Klubi spanjoll ka publikuar pamje nga stadiumi i ri i tyre

Atletico Madrid është bërë me stadium të ri, i cili është njëkohësisht më moderni në Spanjë.Klubi nga kryeqyteti spanjoll ka publikuar disa fotografi brenda arenës së re e cila do të quhet Wanda Metropolitano Stadium.

Ky stadium ka kapacitet prej 68.000 ulësesh dhe i ka kushtuar Atleticos 240 milionë euro. Los Colchoneros do të debutojnë në stadiumin e ri më 16 shtator ku e presin skuadrën e Malagas.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU