BAHGJET PACOLLI DO TË JETË MINISTËR I PUNËVE TË JASHTME TË KOSOVËS

1003
0
SHPËRNDAJE

Hoxhaj i uroi suksese Pacollit

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Begjet Pacolli do të jetë ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës në kabineti qeveritar të Ramush Haradinajt.

Lajmin e ka bërë publik ish-ministri Enver Hoxhaj, i cili duke folur për vete i ka dëshiruar Pacollit  sukses në këtë post.

“Unë nuk kam menduar deri tash, ju e dini që ambicia ime dhe pasioni im është politika e jashtme. I dëshiroj Pacollit sukses në këtë funksion”, tha Hoxhaj pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU