SEKUESTROHEN 725 KG KANABIS NË VLORË

559
0
SHPËRNDAJE

Policia e Vlorës ka sekuestruar 725.2 kg kanabis sativa në një operacion të koduar “Mesnata” dhe ka arrestuar dy persona.

Gjithashtu, vijojnë procedurat për verifikimin dhe sekuestrimin e një vile banimi dhe një ambienti biznesi në pronësi të shtetasit të cilit iu gjet lënda narkotike.

Operacioni është zhvilluar në lagjen ”24 Maji”, në një banesë 4-katëshe, në pronësi të shtetasit Artan Kalemi, ku në katin e dytë dhe të katërt të banesës është konstatuar dhe sekuestruar nga policia lënda narkotike.

Të arrestuarit janë 34-vjeçari Artan Kalemi dhe 41-vjeçari Xhemil Kalemi, të dy banues në Vlorë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU