EKSPOZITË KUSHTUAR SHËN NËNË TEREZËS

1031
0
SHPËRNDAJE

“Shenjtorja shqiptare, letërkëmbimet”

Instituti i Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë, në bashkëorganizim me Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup dhe Ipeshkvinë e Republikës së Kosovës, kanë përgatitur një ekspozitë me fotografi e dokumente të titulluar  “Shenjtorja shqiptare nga Shkupi – korrespondenca”, që i kushtohet 107 vjetorit të lindjes, 20 vjetorit të vdekjes dhe 1 vjetorit të shenjtërimit të Shën Nënë Terezës.

Ekspozita do të hapet në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”, më 26 gusht 2017 në ora 14:00 dhe do të jetë e hapur deri më 5 shtator 2017./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU