FOTOGRAFITË MË TË MIRA TË EKLIPSIT DIELLOR 2017

904
0
SHPËRNDAJE

Eklipsi i diellit në Amerikë pas 99 vitesh

Të hënën, më 21 gusht 2017, miliona njerëz po vrojtonin të eklipsin e diellit me anë të syzeve. Jo vetëm kaq, ata gjithashtu e përjetësuan momentin frymëzues në fotografi.

Kjo është lista e fotografive më të mira në rast se keni humbur fenomenin ose nuk keni pasë mundësi të bëni vet ndonjë fotografi, shkruan tv21.tv.

Një eklips diellor total mbuloi një pjesë të Shteteve të Bashkuara nga Salem, Oregon në Charleston, Karolina e Jugut. Dhe një i pjesshëm ishte i dukshëm në të gjithë kontinentin e Amerikës së Veriut, si dhe në pjesë të Amerikës së Jugut, Afrikës dhe Evropës.

Kjo ishte hera e parë që nga viti 1918 kur Amerika e Veriut përjetoi eklipsin e plotë të diellit./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU