SËMUNDJA QË CELULARËT PO PËRHAPIN TEK TË RINJTË

1107
0
SHPËRNDAJE

Shkencëtarët aziatikë paralajmërojnë për një sëmundje

Në kohën kur jemi të varur nga celularët, shkencëtarët e Hong Kongut kanë habitur me zbulimin e fundit, i cili është një sëmundje e re që vjen nga përdorimi i telefonave.

“Ankthi i ndarjes nga celulari”, kjo është simptoma që sipas shkencëtarëve i ka prekur shumë njërëz. Sipas tyre njeriu shikon celularin si një zgjatim të vetës e nuk mund të jetojë dot pa postuar në rrjetet sociale.

Këtë gjendje shkencëtarët e kanë quajtur nomofobi si dhe kanë paralajmëruar se po përkeqësohet çdo herë e më shumë./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU