FITORE HISTORIKE, KOSOVA NË KUALIFIKIMET E BOTËRORIT “KINA 2017”

1249
0
SHPËRNDAJE

Me fitoren e sotme ndaj Estonisë, Kosova sot arrin në ndeshjet kualifikuese për Botërorin “Kina 2019” në Basketball.

Në Pallatin e Rinisë Kosova mposhti Estoninë me rezultat 75-69.

Nga kjo ndeshje historike e gjithë ekipit të Kosovës veçohen kapiteni Dardan Berisha, i cili shënoi plotë 28 pikë, 6 asiste dhe 4 kërcime, dhe Erjon Kastrati që shënoi 13 pikë.

Pas ksaj fitore Kosova përfundon e dyta në Grupin C me dy fitore duke eliminuar Maqedoninë qe kishte vetëm një fitore, dhe atë ndaj Kosovës që u ndeshën në Shkup.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU