KOREJA VERIORE: 3,5 MILIONË VULLNETARË U PARAQITËN NË FORCAT E ARMATOSURA

1070
0
SHPËRNDAJE

Koreja e Veriut sot njoftoi se pothuajse 3,5 milionë të punësuar, anëtarë të partisë dhe rezervistë vullnetarisht janë paraqitur që të përfshihen në ushtrinë në luftën kundër SHBA-së dhe rezistencës kundër sanksioneve të reja të KB-së.

Gazeta zyrtare koreanoveriore “Roding Sinmun” citoi se vullnetarët u paraqitën, pasi që mediat shtetërore të hënën publikuan njoftim me të cilin dënoheshin sanksionet e reja të KB-së si përgjigje e provës raketore të Phenianit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU