ARSENAL DHE LESTER PËR FILLIM TË SEZONIT TË RI NË PREMIER LIGË

861
0
SHPËRNDAJE

Me ndeshjen që luhet sonte prej orës 20:45 mes Arsenalit dhe Lesterit, do të fillojë sezoni i ri në Premier ligën angleze.

Titullin kampion do ta mbrojë Çelsi.

Nesër do të luhen shtatë ndeshje nga xhiroja e parë. Në terminin nga ora 13:30 Liverpuli do të jetë mysafir i Uorfordit, ndërsa nga ora 16 luajnë Çelsi – Barnli, Kristal Palas – Hadersfild, Everton – Stouk, Sauthempton – Suonsi, WBA – Burnemouth. Ndeshja Brajton Mançester Siti fillon në 18:30.

Të dielën luajnë dy ndeshje, Njukasël – Totenhem dhe Mançester Junajted – Uest Hem.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU