BE: KOSOVA NUK KA KOHË PËR TË HUMBUR, INSTITUCIONET TË FORMOHEN SA MË SHPEJTË QË ËSHTË E MUNDUR

633
0
SHPËRNDAJE

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç u bëri thirrje partive kosovare sa më shpejtë që është e mundur ta konstituojnë Parlamentin, duke porositur se Kosova nuk ka kohë për të humbur.

Ajo u bëri thirrje partive politike që ta respektojnë Kushtetutën e Kosovës.

“Kosova nuk ka kohë për të humbur dhe duhet të shpejtohet procesi për formimin e institucioneve”, tha Kocijançiç.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU