FRANCË: MAKINA PËRPLAS NJË GRUP USHTARËSH

456
0
SHPËRNDAJE

6 ushtarë kanë mbetur të lënduar

Disa ushtarë francezë janë lënduar pasi janë përplasur nga një makinë në rrethinat e Parisit, raportojnë mediat lokale.

Autoritetet konfirmojnë se operacioni i policisë vijon. Incidenti është shënuar në komunën Levallois-Perret në veriperëndimore të Parisit, rreth 6 km larg kryeqytetit. Mediat lokale franceze flasin për 6 ushtarë të plagosur. Shoferi është larguar nga vendi i ngjarjes dhe policia ka nisur punën për arrestimin e tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU