UJI MË I SHËNDETSHËM SESA QË KEMI MENDUAR

1014
0
SHPËRNDAJE

Konsumimi i ujit ndihmon në djegien e kalorive

Ujë duhet të pini gjatë gjithë kohës! Uji është dëshmuar se kontribuon në shëndetin e përgjithshëm të njeriut dhe ndihmon në heqjen e kilogramëve të tepërt.

Hulumtimet e publikuara në revistën “Obesity” tregojnë se konsumimi i ujit ndihmon në djegien e kalorive, duke shkaktuar që t’i humbni deri në dy kilogramë për 12 javë.

Sipas studimeve gjermane, uji ndihmon në përmirësimin e metabolizmin brenda 30 minutave.

Prandaj, ekspertët shëndetësorë vazhdojnë t’i rekomandojnë njerëzit që t’i konsumojnë deri në dy litra ujë në ditë./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU