KINA GODITET NGA NJË TËRMET I FUQISHËM

1280
0
SHPËRNDAJE

Deri tani nuk ka të dhënë për viktima, apo dëme të mundshme nga tërmeti

Një tërmet me fuqi prej 6.6 shkallë të Rihterit e goditi sot pjesën perëndimore të Kinës, njoftoi instituti Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Epiqendra tërmetit ishte 200 kilometra në veriperëndim të Guangyuan në provincën Sichuan dhe ndodhi në një thellësi prej 32 kilometrash, thanë zyrtarët.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU