MASKA ME MJALTË PËR FYTYRË PERFEKTE

776
0
SHPËRNDAJE

Maska ideale me mjaltë

Lëkura e fytyrës është një pjesë delikate në trupin e njeriut, në një moment ose në një tjetër është e nevojshme që ne të pëdorim forma të ndryshme për të bërë të mundur që të kujdesemi për të.

Një maksë e cila na ndihmon për këtë është ajo me mjaltë dhe limon.

Si fillim në një tas shtoni 1 lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë gjelle lëng limoni. Përziejini mirë me njëra-tjetrën derisa masa të bëhet homogjene dhe pastaj aplikojeni në fytyrë dhe qafë të pastër për rreth 15 minuta.

 Kjo është një maskë të cilën ju mund ta aplikoni 1 herë në javë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU