JA SI E KISHTE TAKUAR NIKOLLA BASHKËSHORTEN E TIJ!

535
0
SHPËRNDAJE

Historitë e dashurisë në të shumtën e rasteve janë shumë interesante, e kështu është rasti edhe me historinë e këngëtarit të famshëm Nikollë Nikprelaj

Ai tregon kohën kur ishte në ushtri në vitet 1985-86, dhe një një pushim nga ushtria atij ia kishin propozuar një vajzë të bukur për martesë, një vajzë që këngëtari se kishte parë asnjëherë.

Ai ishte kthyer në ushtri pa pasë mundësi ta shihte vajzën në fjalë, por mendimet e tij e kishin shtyrë që ta shkruante këngën e tij shumë të famshme “Oj Lulja e Malësisë“, shkruan rtv21.tv.

Vajza të cilës i ishte kushtuar kjo këngë, sot është bashkëshortja e Nikollës, dhe nëna e dy djemve të tij Albinit dhe Arbenit.

Pas ardhjes nga ushtria ai ia kishte kënduar këngën nuses së ardhshme, dhe kjo në të vërtetë ishte një lidhje e veçantë./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU