ILUSTRIMI 3D QË MASHTRON MENDJEN

2149
0
SHPËRNDAJE

Teknikë e veçantë e vizatimit

Një artist i ri rreth 19 vjeç ka mësuar që të bëjë vizatime 3D. Ai thotë se këtë teknikë e ka mësuar para dy vitesh, shkruan tv21.tv.

“Vizatimi im i parë ishte për një detyrë që kishim në shkollë. Kam vizatuar një portret me laps, që çuditërisht, doli shumë mirë. Unë kam bërë disa portrete dhe vizatime dhe disa piktura qysh atëherë” ka thënë ai.

Ai thotë se për të mësuar këtë teknikë ishte pak e vështirë “Fillova ta bëjë një kub më doli diçka tjetër edhe më interesante”, shtoi artisti 19 vjeçar./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU