ZJARR NË KARPOSH TË SHKUPIT

682
0
SHPËRNDAJE

Zjarri ka kapluar barakat  në afërsi të shkollës së mesme “Zdravko Cvetkovski” , përballë pompës së benzinës  “Makpetrol” në bulevardin “Arradhat Partizane”.   Nga zjarri është dëmtuar edhe një pjesë e Institutit për hulumtime sociologjike. Nxënësit menjëherë janë evakuuar, ndërsa zjarrfikësit evakuuan zonën dhe lokalizuan flakët pasi fare pranë ngjarjes ndodhej një stacion i vogël gazi.

Nga vendi i ngjarjes nuk ka të lënduar e as viktima, por vetëm dëme materiale. Sipas një dëshmitari, ata kanë parë zjarrin nga dritaret dhe menjëherë kanë lajmëruan policinë.

Tani për tani nuk dihet se cilët janë shkaqet për zjarrin.

18056815_875252312614984_8779341288236406608_n18011071_875252352614980_3018982666642241662_n

zjriiaaauuuu

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU