MOTI SOT

525
0
SHPËRNDAJE

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Reshje më intensive do të ketë pasdite në pjesët lindore. Në disa vende pritet të bien mbi 25 l/m2. Do të fryjë erë e përforcuar jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej3 deri në 11 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 12 deri në 20 gradë C.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 9 gradë , ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 17 gradë C.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU