ERZEN RUSTEMI: KAM PARË NJERËZ QË KANË QARË PËR FITOREN TIME TITULLIN UA DEDIKOJ GJITHË SHQIPTARËVE

1627
0
SHPËRNDAJE

Erzen Rustemi kampioni botëror I boksit në pesha të rënda, ndan më ne në një rrëfim ekskluziv ndjenjën e fitores dhe përshtypjet që ka marrë nga gjithë ky kompeticion.

Kampioni në fuqi tha se kjo fitore është për të gjithë shqiptarët, pasi cdo fitore e ndonjë shqiptari në skenën ndërkombëtare është një fitore për të gjithë popullin.

Pas kthimit nga Zvicra bokseri u prit në një ceremoni në aeroportin ‘’Adem Jashari’’ e më pas me një koncert në Gjakovë për nder të tij. Ai atje takoi edhe nënat gjakovare duke u shprehur I emocionuar për takimin me këto gra.

Ndër të tjerash ai tregoi edhe stërvitjet që bënë dhe sa kohë I mbetet për të shijuar jetën pas ringut.
Për më tepër ndiqeni intervistën e plotë:

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU