SHPËRTHEN BOMBË NDAJ AUTOBUSIT TË EKIPIT TË DORTMUNDIT, LËNDOHET NJË LOJTAR

702
0
SHPËRNDAJE

Ekipi i Borussias së Dortmundit konfirmoi se një prej lojtarëve të saj është Lënduar, pas një shpërthimi bombe që ka prekur autobusin që transportonte lojtarët.

Borussia nxit të pranishmit në stadium të ruajnë qetësinë, teksa hetohet ngjarja, duke shtuar se punonjës të shumtë të emergjencave kanë shkuar në vendngjarje.

Ekipi i Borusia Dormund në rrjetin social “Twitter” shkruan “Do t’iu njoftojmë sapo të kemi lajme të verifikuara.”

Ndeshja e çerek finale e Ligës së Kampionëve mes Borusia Dortmund dhe Monaco është anuluar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU