Zyrtare:Volejbolli pranohet në Federatën Ndërkombëtare

510
0
SHPËRNDAJE

Vjen edhe një lajm i mirë për Kosovën, konkretisht për sportin e Kosovës. Federata e Volejbollit e Kosovës (FVK), është pranuar në Federatën Ndërkombëtare.

FVK sapo ka marrë lajmin nga FIVB dhe CEV, që bordet e këtyre organizatave kanë vendosur të pranojnë FVK-në si anëtare me të drejta të kufizuara deri në pranimin e plotë në kongresin e radhës.
Ky lajm është i mirëseardhur për volejbollistët, punëtorët e këtij sporti, trajnerëve dhe donatorëve që e mbajtën gjallë nëpër dekada këtë sport.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU