BUFFON: SHQIPËRIA MUND TË VENDOS NË VËSHTIRËSI ÇDO SKUADËR

1067
0
SHPËRNDAJE

Kapiteni i kombëtares së Italisë, Gianluigi Buffon e ka cilësuar Shqipërinë një skuadër që e vendos në vështirësi çdo skuadër.

Ai në konferencë për shtyp para ndeshjes kualifikuese ndaj kombëtares shqiptare, tha se kombëtarja e drejtuar nga Gianni De Biasi duhet të merret në konsideratë, pasi janë shumë të frikshëm.

“Shqipëria gjatë kësaj periudhe ka treguar se di të vendosë në vështirësi çdo kundërshtar. Me progresin që kanë bërë ata, u treguan se janë skuadër që duhet të merret në konsideratë, pra janë të frikshëm dhe këtë e them i bindur pa hamendje”, transmeton Telegrafi.

Buffon kundër Shqipërisë do ta zhvillojë ndeshjen e 1000-të në karrierë.

“Njlë mijë ndeshje në karrierë? Është një arritje e bukur, por ju siguroj se kësaj shifre nuk do t’i shtohen mijëra të tjera”, tha portieri italian.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU