KOMPLETOHET XHIROJA E 15-TË NË LIGËN ABA

1019
0
SHPËRNDAJE

Me duelin ndërmjet Mornarit dhe Cibonës, mbrëmë në Tivar u kompletua xhiroja e 15-të e Ligës rajonale të basketbollit ABA. Fitore bindëse shënoi Mornari me 92:57.

Në ndeshjen e dytë të luajtur dje në “derbin slloven”, Olimpia e mposhti kërkën me 68:63 si mysafire.

Duelet e tjera të këtij raundi u luajtën më herët:

Igokea – Karposh Sokoli 79:71,

Partizan – MZT Skopje 91:76,

Mega – FMP 76:72,

Cedevita – Crvena Zvezda 91:95 dhe

Zara – Buduqnost 78:76.

Tabela: Crvena Zvezda 30 pikë, Partizani 27, Cedevita 25, Buduqnost 25, Cibona 25, Igokea 23, Olipmia 22, Zara 21, Mornar 20, Mega 20, Krka 20, FMP 19, Karposh Sokoli 19, MZT Skopje Aerodrom 19.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU