FITORE TË EKIPEVE UDHËHEQËSE NË KONFERENCËN PERËNDIMORE

844
0
SHPËRNDAJE

Pesë ekipet nga Konferenca perëndimore në NBA, të cilat kanë bilanc më të mirë në fillim të sezonit, mbrëmë shënuan fitore ndaj rivalëve të tyre.

Lideri LA Klipers në ndeshjen më efikase e mundi Toronton, Golden Stejt ishte i bindshëm në Indiana, ndërsa fitore shënuan edhe San Antonio, Memfis dhe Hjuston.

Rezultatet:

Sharlot – Memfis 90:105

Indiana – Golden Stejt 83:120

Filadelfia – Majami 101 :94

Uashington – Feniks 106:101

Detroit – Hjuston 96:99

Miluoki – Orlando 93:89

Minesota – Boston 93:99

San Antonio – Dallas 96:91

LA Klipers – Toronto 123:115

Konferenca perëndimore: LA Klipes 13-2 (fitore-humbje), Golden Stejt 12-2 , San Antonio 11-3, Memfis 9-5, Hjuston 9-5, Oklahoma Siti 8-6, Portland 8-7, LA Lejkers 7-7…

Konferenca lindore: Klivlend 10-2 (fitore-humbje), Atlanta 9-4, Çikago 9-5, Sharlot 8-5, Toronto 8-6, Boston 8-6, Indiana 7-8, Nju-Jork 6-7.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU