FITORE E MAKABIT NDAJ FENERBAHÇES NË EUROLIGË

683
0
SHPËRNDAJE

Basketbollistët e Makabit e shënuan fitoren e tretë në Euroligë pasi mbrëmë si nikoqirë e mundën ekipin e Fenerbahçes me rezultat 87:77, ndërsa për mysafirët nga Turqia kjo ishte humbja e tretë.

Lojtari më efikas ishte Soni Uims nga Makabi me 22 pikë.

Rezultatet nga ndeshjet e mbrëmshme të xhiros së 7-të:

Makabi – Fenerbahçe 87:77

Anadolu Efes – Uniks Kazan 104:99

Bamberg – Cërvena Zvezda 78:79 dhe

Armani Milano – Baskonia 88:76

Sonte luhen katër ndeshjet tjera nga kjo xhiro:

Darushafaka – CSKA Moskë

Olimpiakos – Barcelona

Real Madrid – Panatinaikos dhe

Zhalgiris – Galatasaraj.

Tabela: CSKA Moskë 6-0 (fitore-humbje), Real Madrid 4-2, Panatinaikos 4-2, Barcelona 4-2, Darushafaka 4-2, Baskonija 4-3, Armani Milano 4-3, Fenerbahçe 4-3, Olimpiakos 3-3, Makabi 3-4, Cërvena Zvezda 3-4, Anadolu Efes 3-4, Bamberg 2-5, Uniks Kazan 2-5, Zhalgiris 1-5, Galatasaraj 1-5.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU