STEPHEN CURRY ARRITI REKOD TË RI

674
0
SHPËRNDAJE

Basketbollisti i Golden Stejt, Stephen Curry i cili para dy ditëve për herë të parë pas dy viteve nuk goditi asnjë treshe në një ndeshje, mbrëmë realizoi 13 goditje për tre pikë dhe vendosi rekord të ri në NBA ligën.

Ekipi i tij Golden Stejt e fitoi Nju Orleans me 116:106 kundër Nju Orleans, ndërsa Curry arriti 46 pikë nga të cilat 39 nga goditjet për treshe.

Rekordin e deritanishëm pas tresheve të goditura në një ndeshje e mbajtën Curry, Kobi Brajant dhe Donald Marshal me nga 12 realizime.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU