LEJKERS VAZHDOJNË ME FITORE

766
0
SHPËRNDAJE

Basketbollistët e Los Anxhelos Lejkers e kanë arritur fitoren e tretë në seri, duke e mposhtur Feniksin në terren vendor.

Vazhdim kanë luajtur Dallas dhe Miluoki, ndërsa fitoren më bindëse mbrëmë e shënoi Denver.

Rezultatet nga takimet e mbrëmshme nga NBA liga:

Nju- Jork – Juta 109:114
Memfis – Portland 94:100
Toronto – Sakramento 91:96 (pas vazhdimit),
Boston – Denver 107:123
LA Lejkers – Feniks 119:108.

Me bilanc më të mirë momentalisht është Klivlend, i cili ka gjashtë fitore maksimale, LA Klipers dhe Oklahoma kanë nga pesë fitore dhe një humbje, Sharlot është me efekt 4-1.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU