KAMPIONI KLIVENLAND I VETMI ME EFEKT MAKSIMAL NË NBA

978
0
SHPËRNDAJE

Në ligën NBA mbrëmë u luajtën tetë ndeshje, ndërsa vetëm kampioni Klivenlend është me pjesëmarrje 100 për qind. Kavalirs serinë prej gjashtë fitoreve e vazhdoi me fitore minimale ndaj Filadelfisë i shprehur vetëm me një pikë dallim. Avancimin kyç Klivenlandi e bëri në çerekun e parë të cilën e zgjodh me dobi të saj me 24:19.

Rezultatet e arritura:

Olkahoma-Minesota 112:92,

Detorit-Denever 103:86,

Indijana-Çikago 11:94,

Orlando Uashington 88:86,

Filadelfia – Klivenland 101:102,

Atlanta – Hjusotn 112:97,

Milovki – Sakramento 117:91,

San Antonio 0 LA Klipers 92:116.

Në konferencën lindore udhëheq Klivenland me efekt 6-0 (humbje-fitore) para Sharlit dhe Torontos të cilët kanë 4-1.

Në Perëndim në dy pozitat e para janë LA Klipers dhe Olkahoma me nga pesë fitore dhe një humbje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU