BUKURIA QË VRET!

1105
0
SHPËRNDAJE

Trendi për t’u dukur ndryshe nga të tjerët me detajet siç janë mbulesa dekorative metalike në dhëmbë, ka pasoja

Dhembë që shkëlqejnë zakonisht i shohim në videoklipet e VIP-ve. Por a e keni pyetur vetën pse ky trend nuk është bartë edhe tek shoqëria, si  tredet tjera që fillojnë zakonisht nga paraqitjet mediale e vazhdojnë të bëhen trend edhe për klasën e mesme të shoqërisë?

Edhe pse ekspertët ende nuk e dinë nëse ky trend i modës është i keq për dhëmbët tuaj, ata thonë se grillë e bërë nga metali që është më e lirë se ari ose argjendi mund të irritojë gojën tuaj, shkruan rtv21.tv.

Ekspertët rekomandojnë që gjithmonë të largohen ato para se të hani dhe sigurohuni që t’i mbani ato dhe dhëmbët tuaj të pastër.

Lidhja e një mbulese dekorative metalike në dhëmbë me ngjitës jo të destinuar për përdorim në gojë mund të shkaktoj dëme, thonë stomatologët./21Media

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU